Annapurna Circuit, to jeden z najbardziej legendarnych trekkingów świata! Od lat przyciąga najbardziej zagorzałych trekkerów naszego globu. Ceniony jest za spektakularną scenerię oraz bogatą florę i faunę, zmieniającą się z biegiem trasy. Wielkości dodaje mu nieustające towarzystwo majestatycznych siedmio i ośmiotysięczników – Annapurny, Manaslu, Dhaulagiri, Gangapurny, Tilicho, Nilgiri i innych. Ta słynna trasa zachwyca niesamowitymi krajobrazami, jak i możliwością obserwacji fascynującego życia licznych plemion himalajskich.
Trekking ten, to zdecydowanie wizytówka nepalskich Himalajów, przy czym dostępny jest dla każdego i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wyjątkowym punktem trasy jest przełęcz Thorung La, położona na wysokości 5416 m n.p.m!
– Odwiedzimy stupę Boudhanath – najważniejsze miejsce kultu buddyzmu tybetańskiego w Nepalu.
– Wejdziemy na wzgorze z jedną z najświętszych stup – Swayambhunath (Monkey Temple).
– Odwiedzimy Pokharę i jezioro Phewa Tal, z którego roztacza się widok na Himalaje.
– Przespacerujemy się po centrum Katmandu, poznamy słynną dzielnicę Thamel
– 170km pięknej, himalajskiej przygody!
(dzień przylotu do Kathmandu – dzień wylotu z Kathmandu)
(dzień przylotu do Kathmandu – dzień wylotu z Kathmandu)
Program może ulec zmianie ze względów od nas niezależnych (np. pogoda, prace drogowe).
W przypadku kiedy wyprawa odbywa się za ponad 180 dni wymagamy wpłaty 25% zaliczki. W przypadku gdy wyprawa odbywa się przed upływem 180 dni wymagamy 50%. Reszta płatna 21 dni przed rozpoczęciem wyprawy.
Lot – najprawdopodobniej najbardziej korzystny cenowo będzie lot z Warszawy lub Krakowa liniami Fly Dubai lub Air Arabia. Transport w Nepalu – w miejsce rozpoczęcia trekkingu, powrotu z niego do Pokhary, później powrotu do Katmandu, będziemy podróżować autobusami turystycznymi i prywatnymi busami. Transfery lotniskowe oraz z dworców autobusowych (gdy dystans będzie tego wymagał) odbędą się taksówkami. W trakcie zwiedzania Katmandu dwa razy przejedziemy się lokalnymi marszrutkami, co będzie dla Was naprawdę niesamowitą przygodą!
Katmandu i Pokhara – hotele o bardzo dobrym (jak na nepalskie warunki) standardzie, pokoje 2 osobowe z łazienką. Góry – proste, schroniskowe warunki, pokoje 2-3 osobowe (w razie natłoku turystów możliwe zmiany na większe pokoje, choć mało prawdopodobne).
W górach jemy w schroniskach. Kuchnia jest na dłuższą metę dość monotonna, jednak smaczna, zdrowa i pożywna. Bardzo częsty dostęp do schronisk gwarantuje nam stały dostęp do wyżywienia, wody, kawy, zatem nie ma potrzeby zabierać własnego jedzenia (choć kilka batonów może się przydać). W miastach jemy w restauracjach, króluje kuchnia indyjska oraz wszelkie pokrewne do chińskiej. Jedzenie jest tanie i bardzo dobre.
Miłośniczka przyrody, w szczególności gór, szukająca czasem spokoju, czasem wyzwań pośród natury. Szczególna fascynatka Azji, odbyła wiele azjatyckich podróży, większość z nich w terenach dzikich i rzadko odwiedzanych. Wielokrotnie odwiedzała Himalaje oraz wiele innych pasm azjatyckich (Nepalu, Mongolii, Kirgistanu, Tajlandii i Gruzji) i europejskich. Zakochana w poznawaniu… czyli w podróżach i eksploracji świata, chciałaby zajrzeć dosłownie wszędzie. Kręcą ją sporty wszelakie – od biegania (przebiegła wiele maratonów/półmaratonów, głównie górskich), przez długodystansowe wyprawy rowerowe, triathlon, narciarstwo i skitouring, po treningi siłowe. Rozwój osobisty, podejmowanie wyzwań, życie pośród ludzi z pasjami – to jest to, czym lubi wypełniać swoją codzienność.
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się ze mną w dowolnej chwili pisząc na [email protected]