2018-12-24

Wyprawa – Namibia

Namibia jest jedną z ciekawszych wypraw w naszej ofercie. Wyjątkowa przygoda dla klientów szukających mocnych wrażeń i niezapomnianych widoków.

Chcesz przeżyć prawdziwe safari i wjechać w samo serce Parku Narodowego Etosha? Z nami będzie to możliwe! Rano widok lwów i słoni w swoim na naturalnym środowisku a nocą droga mleczna i gwiaździste niebo oglądane z namiotu umiejscowionego na dachu naszego pick up’a.

Dzikie zwierzęta, niczym nieograniczona przestrzeń, najbardziej fotogeniczne wydmy świata i potęga natury. To codzienność, która na Ciebie czeka podczas tej wyprawy.

Mimo tego, że wyprawa jest intensywna, każdy bez problemu da sobie radę. Gwarantujemy również 100% bezpieczeństwa.

Termin: 23.09-10.10.2019

Pobyt na miejscu: 24.09-9.10 (16 dni)

Ilość osób: minimum 3 osoby, maksymalnie 11 osób + koordynator wyjazdu 

Koszt: 2200 euro

 

 

Zakwaterowanie i transport

Pierwsza i ostatnia noc hotel, pozostałe noce na campingach, noclegi w namiotach na dachu terenówek.

Wyżywienie

Uczestnicy samodzielnie przygotowują posiłki z zakupionych wspólnie produktów. Na miejscu są też dostępne restauracje.

PRZELOT

Najtaniej dostać się do Namibii można z Berlina, loty około 2500 PLN, koszt przelotu z Warszawy to około 3000 PLN, ale trafiają się sporadycznie niższe ceny. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu daj znać na adres: [email protected], a wyszukam Wam najwygodniejsze połączenie.

KOORDYNACJA I OBSŁUGA

Nad prawidłowym przebiegiem wyjazdu na miejscu czuwać będę osobiście. Namibię odwiedzam po raz czwarty. Będę z Wami przez cały czas od wylądowania w Namibii do wylotu do Polski, będę prowadził jedno z aut, a w razie konieczności podejmował awaryjne decyzje jeśli sytuacja będzie tego wymagała. Taka wyprawa w dzikie rejony Namibii zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, w przypadku wypadków losowych (np awaria pojazdu, pogoda lub inne czynniki niezależne od organizatorów), które mogą wymagać delikatnych modyfikacji programu będę zawsze starał się podejmować decyzje kierując się wyłącznie dobrem grupy.

BILETY WSTĘPU

Cena obejmuje wszystkie bilety wstępu wynikające z realizacji programu wyjazdu.

LISTA SPRZĘTOWA I SPRAWY ORGANIZACYJNE, SUPPORT

Każdy uczestnik otrzyma ode mnie listę sprzętu, jaki należy zabrać ze sobą na wyjazd. Wszelkie sprawy organizacyjne omówicie ze mną pierwszego wieczoru. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się ze mną w dowolnej chwili.

Trasa

Trasa wyprawy

 

PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1 – 23.09

Wylot z Warszawy lub Berlina.

Dzień 2 – 24.09

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii, po formalnościach wizowych odbierzecie bagaże i z lotniska grupa zostanie przewieziona do hotelu. Tam spędzimy pierwszą noc. W międzyczasie kierowcy odbierają samochody. Wieczorem spotkanie organizacyjne, przekazanie samochodów. Jeśli uda się zrobić tego dnia zakupy to zyskamy trochę czasu następnego dnia. Wspólne wyjście na kolację do lokalnej restauracji. Po kolacji odpoczynek.

Dzień 3 – 25.09

Po wczesnym śniadaniu około 8:00 wykwaterowanie z hotelu i początek wyprawy. Około 10:00 wyjedziemy z Windhoek kierując się w odludne tereny Namibii. Pierwszym punktem wyprawy jest Namib – najstarsza pustynia świata. Po drodze robimy zakupy. Czeka nas 350 kilometrów drogi, zostawiamy za sobą miasto i od teraz podziwiamy dzikie tereny Namibii. Po dojechaniu na miejsce meldujemy się na campingu. Na zachód słońca wdrapujemy się na pobliską wydmę. Nocleg.

Dzień 4 – 26.09

Wczesna pobudka, tego poranka czeka nas oglądanie wschodu słońca na słynnej Dune 45. Później tego dnia czeka nas jeszcze wycieczka do Sossusvlei i Deadvlei – wyschniętej doliny położonej w głębi pustyni. Zwiedzimy też Sesriem Canyon. Kolacja na campingu. Nocleg.

Dzień 5 – 27.09

Po śniadaniu wyjazd z campingu, opuścimy pustynię i przejedziemy do Swakopmund. Jest to nadmorskie miasteczko – przykład dobrze zachowanej niemieckiej architektury kolonialnej. Po drodze przejeżdżamy przez Walvis Bay gdzie oglądamy różowe flamingi. Nad oceanem zachód słońca, kolacja. Nocleg na campingu.

Dzień 6 – 28.09

Po śniadaniu opuścimy Swakopmund i pojedziemy wzdłuż wybrzeża do Spitzkoppe – góry nazwanej namibijskim Matterhornem. Po drodze zobaczymy Cape Cross – największą na świecie kolonię uchatek oraz Wybrzeże Szkieletów. Nocleg i kolacja na campingu.

Dzień 7 – 29.09

Po śniadaniu zobaczymy rejon, który oferują wiele pieszych tras, w planie piesze zwiedzanie okolice. Dla odważnych szansa zdobycie samego szczytu “spiczastej góry”. Po powrocie ruszymy do podnóży góry Brandberg – najwyższego szczytu Namibii. W okolicy znajduje się też słynna White Lady – jedno z najstarszych na świecie petroglifów.

Dzień 8 – 30,09

Siódmego dnia wyprawy przemieszczamy się dalej na północ. Dojedziemy do Palmwag, gdzie będziemy nocować. W tym miejscu mamy szansę zobaczyć afrykańskie słonie, czy niezwykle rzadki nosorożce. Po drodze kilka atrakcji – Twyfelfontain – jedne z najstarszych rysunków skalnych na świecie. Dziedzictwo UNESCO, czy skamieniały las.

Dzień 9 – 1.10

Tego dnia czeka nas długa wycieczka na północ – przez Opuwo, stolicę ludzi Himba, jadąc przez dzikie Kaokoland, dotrzemy na samą północ do Epupa Falls. Są to majestatyczne wodospady położone przy granicy z Angolą. Kolacja w obozie, nocleg.

Dzień 10 – 2.10

Następnego dnia rano jedziemy zobaczyć dziką wioskę Himba, ludzi, którzy wciąż żyją z dala od cywilizacji. Chętni mogą skorzystać z wielu opcji trekkingowych w okolicy wodospadów, czy spróbować raftingu. Możliwość zobaczenia krokodyli czy hipopotamów. Kolacja w obozie i nocleg.

Dzień 11 – 3.10

Tego dnia czeka nas jedna z najsłynniejszych off-roadowych tras w Namibii. Przejedziemy około 150 kilometrów wzdłuż rzeki Kunene aż do naszego campingu. Po drodze niezapomniane wrażenia i widoki.

Dzień 12 – 4.10

Tego dnia z samego rana ruszymy w stronę parku Etosha. Czeka nas najdłuższa droga tej wyprawy. Po południu dotrzemy do Halali- jednego z campingów, znajdujących się na terenie parku. Po drodze będziemy mieli okazję oglądać dzikie zwierzęta zamieszkujące te tereny. Camping w Halali pozwala na nocną obserwację zwierząt, a my z tej okazji zapewne skorzystamy.

Dzień 13 – 5.10

Tego dnia będziemy jeździć po parku, próbując wytropić jak najwięcej dzikich zwierząt. Nie powinno być problemu z zobaczeniem słoni, żyraf czy lampartów. Jeśli szczęście nam dopisze, będziemy mogli również zobaczyć lwy, czy rzadkie obecnie nosorożce. Tego dnia przemieścimy się na camping Okakuejo.

Dzień 14 – 6.10

Ten dzień będzie wyglądał podobnie jak poprzedni. Czeka nas kolejny dzień eksploracji parku oglądając piękną przyrodę i dzikie zwierzęta. Tego dnia nocujemy na niedawno oddanym do użytku campingu Olifantsrus, położonym na zachodnim krańcu Parku.

Dzień 15 – 7.10

Przed samym końcem wyprawy będziemy mieli okazję obcować z gepardami. Odwiedzimy Otjitotongwe Cheetah Farm – siedzibę organizacji zajmującej się ochroną gepardów w środowisku naturalnym.

Dzień 16 – 8.10

Wczesne śniadanie. Tego dnia wracamy do Windhoek. Meldujemy się w hotelu,  odświeżamy i ruszamy do miasta, na ostatnią naszą wspólną kolację. Ci którzy wracają do Polski, kolejnego dnia odwożeni są na lotnisko (w zależności od godziny wylotu do Polski będzie możliwość prysznica przed podróżą. Reszta rusza na dalszą część przygody – do Botswany.

Dzień 17 – 9.10

Grupa wylatująca 29.09 do Polski tego dnia przylatuje do kraju.Powrót do kraju.

Namibia

Namibia jest jednym z najmłodszych afrykańskich krajów, położonym między pustynią Kalahari a Oceanem Atlantyckim, z powierzchnią ponad dwa razy większym niż Polska, jednak liczącym nieco ponad dwa miliony mieszkańców.

Jest to kraj o niesamowitej różnorodności zarówno kulturalnej jak i krajobrazowej, a obcowanie z jego florą i fauną na długo zostanie w pamięci. Namibia mogłaby być marzeniem każdego fotografa – góry, dziewicza przyroda, niepowtarzalne krajobrazy, dzikie zwierzęta, cudowne niebo, a przede wszystkim przestrzeń, sprawią, że będzie do kraj, do którego zawsze zatęsknimy.

Kraj ten ma wiele do zaoferowania – pustynia Namib i zachodnie pustkowia, Płaskowyż Centralny docierający aż do granic z Botswaną i RPA, północno zachodni region, gdzie mieszkają dzicy ludzie Himba, będący miejscem migracji afrykańskich zwierząt czy centralny rejon – suchy i górzysty.

Namibia posiada jedne z najciekawszych na świecie parków narodowych, między innymi Etosha, gdzie spotkamy między innymi lwy, słonie, nosorożce, żyrafy czy lamparty, oraz Namib-Naukluft Park – suchy rozległy rejon, pełen wydm, gór i kanionów.

Atrakcje

Zobaczymy namibijskie niebo, jedno z najpiękniejszych jakie dane mi było oglądać.

Zobaczymy namibijskie niebo, jedno z najpiękniejszych jakie dane mi było oglądać.

Będziemy mogli podziwiać Drogę Mleczną w całej swej okazałości

Będziemy mogli podziwiać Drogę Mleczną w całej swej okazałości

Namib – najstarsza (i według niektórych najpiękniejsza) pustynia świata. Zwiedzimy Sesriem Canyon, zobaczymy wschód słońca nad pustynią, będziemy jeździć po piasku, aż dotrzemy do Sossuvlei i Deadvlei (Martwa Dolina).

Namib Naukluft Park – jeden z bardziej dzikich regionów kraju.

Namib Naukluft Park – jeden z bardziej dzikich regionów kraju.

Droga w Namibii

Przeżyjemy jazdę po bezdrożach Namibii!

White Lady i Twyfelfontain – jedne z najstarszych na świecie petroglifów.

White Lady i Twyfelfontain – jedne z najstarszych na świecie petroglifów.

Zwiedzimy wioskę ludu Himba

Zwiedzimy wioskę ludu Himba

Epupa Falls – zobaczymy majestatyczne wodospady na granicy z Angolą

Epupa Falls – zobaczymy majestatyczne wodospady na granicy z Angolą

Słonie w Parku Etosha

Park Etosha, gdzie przywitają nas między innymi słonie

Lwy...

Lwy…

…czy gepardy… Na terenie parku spędzimy trzy doby obserwując zwierzęta zarówno w dzień jak i w nocy.

Po więcej zdjęć i relacji zapraszam TUTAJ.

 

TRANSPORT

Podczas całej wyprawy poruszamy się 4-osobowymi terenówkami z zamontowanymi namiotami dachowymi. W przypadku awarii samochód zostanie wymieniony w ciągu 6-12 godzin.  Zapewniamy paliwo na cała trasę wynikającą z programu. Pojazdy są ubezpieczone i wyposażone w sprzęt wyprawowy i kuchenny.

BEZPIECZEŃSTWO

To bardzo bezpieczny rejon Afryki, niemniej jednak zawsze należy zachować elementarną ostrożność, szczególnie na odludziu. W pustynnych rejonach i w parkach należy zwracać uwagę na dzikie zwierzęta, węże, skorpiony.

HIGIENA I ZDROWIE

O zachowanie higieny na europejskim poziomie nie będzie łatwo, ale chyba nie o to chodzi podczas takiej wyprawy. Przygotujcie się na spartańskie warunki ale kilka razy będziecie mile zaskoczeni nawet skromnym prysznicem na campingu. Pamiętajcie o częstym myciu rąk, o żelu antybakteryjnym i repelentach. Na wyjazd zabierzcie leki osobiste, na gorączkę, przeciwbólowe, plastry, woda utleniona w żelu, coś po ukąszeniach owadów, wapno, elektrolity.

WALUTA I KARTY

W stolicy spotkamy działające bankomaty, warto zabrać jednak EUR lub USD i na miejscu wymienić walutę. Poza terenami zurbanizowanymi dostęp do wymiany waluty bardzo ograniczony.

UBEZPIECZENIE

Wszyscy uczestnicy będą objęci grupową polisą turystyczną AXA (OC, NNW, KL). Okres ubezpieczenia obejmuje czas od wylotu z Polski  do powrotu do Polski. Jeśli potrzebujesz zakupić dodatkowe ubezpieczenie od kosztów anulacji z wyjazdu zapytaj nas o wycenę takiej usługi.

PŁATNOŚĆ

Cena wyjazdu to 2200 EURO. Koszty dzielą się następująco: 30 procent (700 euro) zaliczki w 7 dni od podpisania umowy zgłoszenia, kolejna wpłata 700 euro na 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu. Pozostałe 800 euro płatne w gotówce na miejscu.

CENA ZAWIERA

 • ubezpieczenie turystyczne AXA
 • udział w wyjeździe
 • wszystkie koszty realizacji w/w programu
 • wszelkie koszty wynajmu wyposażonych pojazdów wraz z paliwem, ubezpieczeniem (wypożyczamy samochody terenowe z namiotami dachowymi i podstawowym wyposażeniem do gotowania)
 • zakwaterowanie w hotelach i na campingach
 • wszystkie koszty biletów wstępów, przewodników i inne koszty wynikające z programu

CENA NIE ZAWIERA

 • przelotu uczestników (ok 2500 PLN z Berlina, około 3000 PLN z Polski)
 • wydatków osobistych
 • wyżywienia (zrzucamy się po 100 euro na osobę na produkty i posiłki)
 • świadczeń nie zawartych w programie, wycieczek fakultatywnych innych kosztów dodatkowych
 • ewentualnych napiwków dla lokalnych przewodników
 • opłat wizowych

Uwaga – jesteśmy zarejestrowanym biurem turystycznym. Z nami masz pewność, że wszystko jest zgodnie z odpowiednimi regulacjami.

Opcja dodatkowa – BOTSWANA

Dla wszystkich żądnych ekstremalnych przygód, przygotowałem coś ekstra – wyprawa do Botswany, a tam eksplorowanie dzikiej Delty Okawango – na lądzie i wodzie! Zahaczymy także o słynną pustynię Kalahari.

Kiedy przekroczymy granicę z Botswaną udamy się do delty Okavango. Uchodząca do niej rzeka obecnie w końcowym swoim odcinku coraz bardziej zwalnia bieg, tworząc rozlewiska i podmokłe wyspy zarośnięte trawą i trzciną. W delcie Okawango żyją niezliczone ilości ptactwa i liczne dzikie zwierzęta, korzystając z obfitych zasobów wody i – co za tym idzie – bujnej roślinności. Między innymi będziemy mieli okazje zobaczyć słonie, hipopotamy, lamparty, żyrafy, krokodyle, nosorożce, czy zebry. W planach jest dwudniowa wycieczka mokoro – tradycyjnym afrykańskim kanoe.

Zainteresowanych (lub mających jakiekolwiek pytania) proszę wiadomość na [email protected], bądź używając poniższego formularza:

Przesyłając mi swoją wiadomość dajesz mi swój adres email i swoje imię. Mogę ich użyć aby Ci odpisać a także w przyszłości wysłać Ci wiadomość, która moim zdaniem mogłaby Cię zainteresować. Jeśli sobie tego nie życzysz w każdej chwili możesz poprosić mnie o usunięcie Twojego adresu email. Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.

 

Zostań ze mną

Ostatnio dodane

  Komentarze

  comments

FreshMail.pl