Botswana bez wątpienia należy do czołówki naszych wypraw! To idealna oferta dla osób żądnych wrażeń, kochających przyrodę i niesamowite widoki.
Pamiętasz te niedzielne popołudnia z głosem Krystyny Czubówny oraz obrazkami afrykańskiej sawanny? Leniwe lwy wylegujące się w cieniu akacji, wesołe antylopy oraz ciekawskie surykatki? Albo „Króla Lwa” i piękne widoki rozpościerające się z Lwiej Skały? Tak właśnie w skrócie wygląda Botswana, nie bez powodu nazywana afrykańską księżniczką. Znajdziesz w niej wszystko, co tylko kojarzy się z Afryką. Żyrafy, hipopotamy i lwy? Są! Baobaby, pustynia i diamenty? A jak! Mało? Do tego terenowe auta, namioty na dachu oraz milion gwiazd na niebie.
Uwaga! Z przyczyn niezależnych program może ulec zmianie. Dołożymy jednak wszelkich starań aby wszystkie punkty programu zostały zrealizowane. O ewentualnych zmianach będziemy na bieżąco informować.
W przypadku kiedy wyprawa odbywa się za ponad 180 dni wymagamy wpłaty 25% zaliczki. W przypadku gdy wyprawa odbywa się przed upływem 180 dni wymagamy 50%. Reszta płatna 21 dni przed rozpoczęciem wyprawy.
Nasze grupy są niewielkie. Jesteśmy przeciwnikami zwiedzania w zatłoczonych busach czy ciężarówkach. Jedno auto przypada na cztery osoby.
W czasie mobile safari (dzień 2-5) jeździmy 12 osobowymi, odkrytymi autami Land Cruiser. Taki typ aut pozwala oglądać zwierzęta w czasie safari bez okien i żadnych barier, aczkolwiek rano moe być zimo, należy więc zadbać o zabranie ciepłych ubrań (lipiec, to czas zimy w Botswanie). W kolejnych dniach poruszamy się terenowymi autami (zwykle są to Toyoty Hilux, mogą być też Land Cruiser) z napędem 4×4 i namiotami zamontowanymi na dachu, które są naszych środkiem transportu i domem na czas trwania wyprawy. Auta są ze sprawdzonej wypożyczalni, w pełni wyposażone, ze sprzętem biwakowym, lodówką, stołem i krzesłami. Ostatnie 2 dni (w Zimbabwe) poruszamy się busem, który świadczy nam niezbędne usługi transferowe.
Naszym standardowym noclegiem są namioty. W czasie mobile safari są to namioty naziemne, których częścią jest pomieszczenie z polową łazienką, gdzie jest toaleta oraz prysznic z limitowaną ilością ciepłej wody. Nasze campingi, to nieogrodzone tereny w rezerwatach i parkach narodowych, ale towarzyszą nam doświadczeni tropiciele zwierząt, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem przez 24 godziny na dobę. W drugiej części wyprawy, w czasie przejazdów Toyotami Hilux, naszym domem będą bardzo wygodne namioty na dachach aut i wówczas mamy do dyspozycji sanitariaty campingów.
W czasie mobile safari w cenie mamy 3 posiłki dziennie i są one przygotowywane na miejscu przez kucharzy i naszych przewodników. W czasie części self drive czestnicy samodzielnie przygotowują posiłki z zakupionych wspólnie produktów. Na miejscu są też dostępne restauracje.
Lecimy do Maun w Delcie Okavango, a wracamy z Victoria Falls. Jeśli potrzebujecie pomocy w zakupie biletu daj znać na adres: [email protected], a wyszukamy Wam najwygodniejsze połączenie.
Podróże kochała od zawsze – ale wyprawy na południe Afryki rozpoczęła w 2000 roku i w kolejnych latach były to wielokrotne samodzielne wyjazdy do Namibii, Botswany, Zambii, Zimbabwe oraz prowadzone przez kilka lat terenowe badania etnograficzne w Namibii dla Muzeum Narodowego Szczecinie i Muzeum Etnograficznego w Krakowie, które zostały nagrodzone Medalem za Zasługi dla Afrykanistyki Polskiej.
Anna jest ciekawym świata socjologiem, podróżnikiem, miłośnikiem wypraw outdoorowych i przewodnikiem. Pochodzi ze Szczecina, jednak przez ponad 15 lat mieszkała w Zakopanem, następnie w Niemczech i Hiszpanii – w górach Sierra Nevada, gdzie była przewodnikiem oraz prowadziła mały hotel i restaurację. Od 7 lat pracuje jako przewodnik po Namibii, a od 3 lat mieszka w namibijskiej stolicy – Windhoek.
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się ze mną w dowolnej chwili pisząc na [email protected]