2018-12-27

Namibia – Fish River Canyon

Wyprawa Namibia 2019 plus trekking wzdłuż Fish River Canyon

Kaniony to wyjątkowe miejsca. Do niczego innego niepodobne. Wchodząc w ich głąb przenosimy się do innego świata, uzapominamy o problemach dnia codziennego, wchłania nas ich siła, a skala powala na kolana. Nic innego się nie liczy, możemy wtedy naprawdę odczuć potęgę i majestat natury.

Kto schodził kiedyś na dno jednego z największych kanionów świata, wie o czym piszemy, a kto tego nie robił ma świetną okazję!

Ta podróż nie jest podobna do żadnej innej. Poza ekstremalnym doświadczeniem kanionu i kilkudniowym trekiem przez jego dno, odwiedzimy najpiękniejsze miejsca, jakie ma nam do zaoferowania Namibia.

Dziki park Etosha a w nim żyjące w swoim naturalnym środowisku słonie, lwy, żyrafy czy zebry. Sam Park jest wielkości Izraela, więc będziemy mieli szansę na prawdziwą eksplorację! Do tego odwiedzimy wioskę Himba, zobaczymy dzikie Kaokoland oraz spędzimy dwie noce na pustyni Namib.

Prawdziwa Afrykańska przygoda CZAS START!

Mimo tego, że wyprawa jest intensywna, każdy bez problemu da sobie radę. Gwarantujemy również 100% bezpieczeństwa.

Jeśli wolisz wyprawę bez Fish River Canyon a z dokładniejszym zbadaniem samej Namibii zapraszam TUTAJ.

Termin: 17.05 – 4.06.2019

Pobyt na miejscu: 18.05-3.06 (17 dni)

Ilość osób: 7 osób (zostały 3 miejsca)

Koszt: 2400 euro

 

Zakwaterowanie i transport

Pierwsza i ostatnia noc hotel, pozostałe noce na campingach, noclegi w namiotach na dachu terenówek. W kanionie nocujemy na ziemi bądź w namiocie.

Wyżywienie

Uczestnicy samodzielnie przygotowują posiłki z zakupionych wspólnie produktów. Na miejscu są też dostępne restauracje. Wyjątkiem jest pierwsza część wyprawy, gdzie w kanionie będziemy zdani wyłącznie na siebie i swoje zapasy.

PRZELOT

Najtaniej dostać się do Namibii można z Berlina, loty około 2500 PLN, koszt przelotu z Warszawy to około 3000 PLN, ale trafiają się sporadycznie niższe ceny. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu daj znać na adres: [email protected], a wyszukam Wam najwygodniejsze połączenie.

LISTA SPRZĘTOWA I SPRAWY ORGANIZACYJNE

Każdy uczestnik otrzyma ode mnie listę sprzętu, jaki należy zabrać ze sobą na wyjazd wraz ze szczegółowymi instrukcjami. Wszelkie sprawy organizacyjne omówicie ze mną pierwszego wieczoru. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się ze mną w dowolnej chwili.

 

Trasa

(Kliknij na marker po szczegóły)

Namibia

Namibia jest jednym z najmłodszych afrykańskich krajów, położonym między pustynią Kalahari a Oceanem Atlantyckim, z powierzchnią ponad dwa razy większym niż Polska, jednak liczącym nieco ponad dwa miliony mieszkańców.

Jest to kraj o niesamowitej różnorodności zarówno kulturalnej jak i krajobrazowej, a obcowanie z jego florą i fauną na długo zostanie w pamięci. Namibia mogłaby być marzeniem każdego fotografa – góry, dziewicza przyroda, niepowtarzalne krajobrazy, dzikie zwierzęta, cudowne niebo, a przede wszystkim przestrzeń, sprawią, że będzie do kraj, do którego zawsze zatęsknimy.

Kraj ten ma wiele do zaoferowania – pustynia Namib i zachodnie pustkowia, Płaskowyż Centralny docierający aż do granic z Botswaną i RPA, północno zachodni region, gdzie mieszkają dzicy ludzie Himba, będący miejscem migracji afrykańskich zwierząt czy centralny rejon – suchy i górzysty.

Namibia posiada jedne z najciekawszych na świecie parków narodowych, między innymi Etosha, gdzie spotkamy między innymi lwy, słonie, nosorożce, żyrafy czy lamparty, oraz Namib-Naukluft Park – suchy rozległy rejon, pełen wydm, gór i kanionów.

Trekking po dnie Fish River Canyon

Fish River Canyon jest drugim największym kanionem na świecie. Widoki, które możemy tu podziwiać zapierają dech w piersiach. Pionowe ściany kanionu zostały uformowane przez erozję około 500 milionów lat temu. Dzisiaj kanion ma 160 km długości i do 27 km szerokości. Najgłębsze miejsce ma 550 m. Podczas wycieczki będziemy mieli wyjątkową możliwość obcowania z nigdzie nie spotykaną dziką florą i fauną Namibii.

Trekking po dnie kanionu jest jedną z najpopularniejszych tras trekkingowych na świecie. Totalna długość trasy to 86 kilometrów a jej przejście zajmie nam 4-5 dni podczas których zdani będziemy na siebie. Aby wziąć udział w wyprawie wymagam podstawowego doświadczenia w tego typu aktywnościach. Dobrze jeśli górskie szlaki nie są Ci obce, lubisz chodzić z plecakiem, a brak łóżka i prysznica nie jest dla Ciebie straszny. Aby rozpocząć przygodę z Kanionem namibijskie władze wymagają odpowiedniego zaświadczenia od lekarza. Nie martw się, ze wszystkim pomogę. Każdy uczestnik dostanie ode mnie szczegółowe instrukcje i listę sprzętu.

Sama trasa nie należy do najłatwiejszych, jednak przy odpowiednim przygotowaniu każdy jest w stanie ją ukończyć. Czeka nas kilkudniowy spacer po piasku, skałach czy strumieniach. W dzień bywa upalnie, w nocy temperatura może spaść do kilku stopni Celsjusza. Woda będzie dostępna przez cały czas na szlaku, jednak będziemy ją oczyszczać (filtrami bądź odpowiednimi tabletkami). Całe nasze jedzenie będziemy mieli ze sobą. Jeśli chodzi o nocleg można nocować w namiocie lub bez – czekają nas wtedy zapierające dech w piersiach widoki nocnego nieba.

 

Atrakcje

Zobaczymy namibijskie niebo, jedno z najpiękniejszych jakie dane mi było oglądać.

Zobaczymy namibijskie niebo, jedno z najpiękniejszych jakie dane mi było oglądać.


Fish River Canyon

Fish River Canyon – drugi największy kanion na świecie.


Będziemy mogli podziwiać Drogę Mleczną w całej swej okazałości

Będziemy mogli podziwiać Drogę Mleczną w całej swej okazałości


Namib – najstarsza (i według niektórych najpiękniejsza) pustynia świata. Zwiedzimy Sesriem Canyon, zobaczymy wschód słońca nad pustynią, będziemy jeździć po piasku, aż dotrzemy do Sossuvlei i Deadvlei (Martwa Dolina).


Namib Naukluft Park – jeden z bardziej dzikich regionów kraju.

Namib Naukluft Park – jeden z bardziej dzikich regionów kraju.


Droga w Namibii

Przeżyjemy jazdę po bezdrożach Namibii!


White Lady i Twyfelfontain – jedne z najstarszych na świecie petroglifów.

Twyfelfontain – jedne z najstarszych na świecie petroglifów.


Zwiedzimy wioskę ludu Himba

Zwiedzimy wioskę ludu Himba


Epupa Falls – zobaczymy majestatyczne wodospady na granicy z Angolą

Epupa Falls – zobaczymy majestatyczne wodospady na granicy z Angolą


Słonie w Parku Etosha

Park Etosha, gdzie przywitają nas między innymi słonie


Lwy...

Lwy…


…czy gepardy… Na terenie parku spędzimy trzy doby obserwując zwierzęta zarówno w dzień jak i w nocy.

Po więcej zdjęć i relacji zapraszam TUTAJ.

PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1 – 17.05

Wylot z Warszawy lub Berlina.

Dzień 2 – 18.05

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii, po formalnościach wizowych odbierzecie bagaże i z lotniska grupa zostanie przewieziona do hotelu. Tam spędzimy pierwszą noc. W międzyczasie kierowcy odbierają samochody. Wieczorem spotkanie organizacyjne, przekazanie samochodów. Jeśli uda się zrobić tego dnia zakupy to zyskamy trochę czasu następnego dnia. Wspólne wyjście na kolację do lokalnej restauracji. Po kolacji odpoczynek.

Dzień 3 – 19.05

Tego dnia czeka nas długa przeprawa na południe. Czeka nas siedmiogodzinna jazda do Ai-Ais – północnego krańca Fish River Canyon. Tu zostawimy samochody, odpoczniemy i przygotujemy się do trekkingu.

Dzień 4 – 20.05 – pierwszy dzień trekkingu

Po śniadaniu zostaniemy przewiezieni do Hobas – południowego krańca Kanionu, gdzie rozpoczniemy naszą wędrówkę. Czeka nas zejście na dno Kanionu i powolna wędrówka na południe wzdłuż rzeki. 

Dzień 5 – 21.05 – drugi dzień trekkingu

Po wczesnym śniadaniu kontynuujemy naszą wędrówkę. Tego dnia czeka nas kąpiel w gorących źródłach, które można spotkać w kanionie.

Dzień 6 – 22.05 – trzeci dzień trekkingu

Ponownie – śniadanie i dalsza wędrówka. Powoli zbliżamy się do końca.

Dzień 7 – 23.05 – czwarty dzień trekkingu.

Czwarty i ostatni dzień trekkingu. Zaczynamy powoli wychodzić z Kanionu. Dojdziemy do Ai-Ais, gdzie czekają na nas nasze auta. Po południu czeka nas relaks w gorących źródeł, z których słynie ten camping. Wieczorem w ramach uczczenia wyczynu czeka nas wspólna kolacja i impreza (ja stawiam!).

Dzień 8 – 24.05 – piąty dzień trekkingu (zapasowy).

Jest to dodatkowy dzień. Taki zapas tak abyśmy nie spieszyli się z trekkingiem.

Dzień 9 – 25.05

Żegnamy się z Kanionem i ruszamy na północ poznać dziką Namibię. Pierwszym punktem wyprawy jest Namib – najstarsza pustynia świata. Po drodze robimy zakupy. Czeka nas 350 kilometrów drogi, zostawiamy za sobą miasto i od teraz podziwiamy dzikie tereny Namibii. Po dojechaniu na miejsce meldujemy się na campingu. Na zachód słońca wdrapujemy się na pobliską wydmę. Nocleg.

Dzień 10 – 26.05

Wczesna pobudka, tego poranka czeka nas oglądanie wschodu słońca na słynnej Dune 45. Później tego dnia czeka nas jeszcze wycieczka do Sossusvlei i Deadvlei – wyschniętej doliny położonej w głębi pustyni. Zwiedzimy też Sesriem Canyon. Kolacja na campingu. Nocleg.

Dzień 11 – 27.05

Po śniadaniu wyjazd z campingu, opuścimy pustynię i przejedziemy do Swakopmund. Jest to nadmorskie miasteczko – przykład dobrze zachowanej niemieckiej architektury kolonialnej. Po drodze przejeżdżamy przez Walvis Bay gdzie oglądamy różowe flamingi. Nad oceanem zachód słońca, kolacja. Nocleg na campingu.

Dzień 12 – 28.05

Jedenastego dnia wyprawy przemieszczamy się dalej na północ. Przejedziemy przez słynne Wybrzeże Szkieletów. Dojedziemy do Palmwag, gdzie będziemy nocować. W tym miejscu mamy szansę zobaczyć afrykańskie słonie, czy niezwykle rzadki nosorożce. Po drodze kilka atrakcji – Twyfelfontain – jedne z najstarszych rysunków skalnych na świecie. Dziedzictwo UNESCO, czy skamieniały las.

Dzień 13 – 29.05

Tego dnia czeka nas wycieczka na północ – dotrzemy do Kaokoland, gdzie zatrzymamy się w Purros Canyon. Po południu i czeka nas male zwiedzanie okolicy zakończone zachodem słońca w pobliskiej wiosce Himba.

Dzień 14 – 30.05

Dalej zwiedzając Kaokoland przemieścimy się do Ongongo Waterfalls. Kryształowo czysta wona aż zachęca do kąpieli. Wieczorem relaks i odpoczynek.

Dzień 15 – 31.05

Tego dnia z samego rana ruszymy w stronę parku Etosha. Po południu dotrzemy do Halali – jednego z campingów, znajdujących się na terenie parku. Po drodze będziemy mieli okazję oglądać dzikie zwierzęta zamieszkujące te tereny. Camping w Halali pozwala na nocną obserwację zwierząt, a my z tej okazji zapewne skorzystamy.

Dzień 16 – 1.06

Tego dnia będziemy jeździć po parku, próbując wytropić jak najwięcej dzikich zwierząt. Nie powinno być problemu z zobaczeniem słoni, żyraf czy lampartów. Jeśli szczęście nam dopisze, będziemy mogli również zobaczyć lwy, czy rzadkie obecnie nosorożce. Tego dnia przemieścimy się na camping Okakuejo.

Dzień 17 – 2.06

Wczesne śniadanie. Tego dnia wracamy do Windhoek. Meldujemy się w hotelu,  odświeżamy i ruszamy do miasta, na ostatnią naszą wspólną kolację.

Dzień 18 – 3.06

Wylot do Polski

 

PŁATNOŚĆ

Cena wyjazdu to 2400 EURO

CENA ZAWIERA

 • ubezpieczenie turystyczne
 • udział w wyjeździe
 • podstawowe wyżywienie (wszelakie składniki do gotowania, woda, ryż, makaron, przyprawy, przekąski, itp.)
 • wszystkie koszty realizacji w/w programu
 • wszelkie koszty wynajmu wyposażonych pojazdów wraz z paliwem, ubezpieczeniem (wypożyczamy samochody terenowe z namiotami dachowymi i podstawowym wyposażeniem do gotowania)
 • zakwaterowanie w hotelach i na campingach
 • wszystkie koszty biletów wstępów, przewodników i inne koszty wynikające z programu

CENA NIE ZAWIERA

 • przelotu uczestników (ok 2500 PLN z Berlina, około 3000 PLN z Polski)
 • wydatków osobistych
 • jedzenia w restauracjach
 • świadczeń nie zawartych w programie, wycieczek fakultatywnych innych kosztów dodatkowych
 • ewentualnych napiwków dla lokalnych przewodników
 • opłat wizowych

 

Zainteresowanych (lub mających jakiekolwiek pytania) proszę wiadomość na [email protected], bądź używając poniższego formularza:

Przesyłając mi swoją wiadomość dajesz mi swój adres email i swoje imię. Mogę ich użyć aby Ci odpisać a także w przyszłości wysłać Ci wiadomość, która moim zdaniem mogłaby Cię zainteresować. Jeśli sobie tego nie życzysz w każdej chwili możesz poprosić mnie o usunięcie Twojego adresu email. Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.

Zostań ze mną

Ostatnio dodane

  Komentarze

  comments

FreshMail.pl