Wchodząc w głąb kanionu przeniesiemy się do innego świata, zapomnimy o problemach dnia codziennego, wchłonie nas nas jego siła, a skala powali na kolana. Nic innego się nie liczy, możemy wtedy naprawdę odczuć potęgę i majestat natury.
Kto schodził kiedyś na dno jednego z największych kanionów świata, wie o czym piszemy, a kto tego nie robił ma świetną okazję!
Ta podróż nie jest podobna do żadnej innej. Poza ekstremalnym doświadczeniem kanionu i kilkudniowym trekiem przez jego dno, odwiedzimy najpiękniejsze miejsca, jakie ma nam do zaoferowania Namibia.
Mimo tego, że wyprawa jest intensywna, każdy bez problemu da sobie radę. Gwarantujemy również 100% bezpieczeństwa.
Paweł jest fotografem globtroterem tworzącym zdjęcia m.in dla magazynu National Geographic. Nigdy nie wyrusza na wyprawę bez aparatu i dla wszystkich chętnych osób, ciekawskich magii fotografii, Paweł poprowadzi specjalne warsztaty z fotografii pejzażu i portretu. Jeśli więc chcesz uwiecznić te wakacje w wyjątkowy sposób, lub jesteś zainteresowany bardziej technicznym podejściem, będziesz w dobrych rękach!
Fish River Canyon jest drugim największym kanionem na świecie. Widoki, które możemy tu podziwiać zapierają dech w piersiach. Pionowe ściany kanionu zostały uformowane przez erozję około 500 milionów lat temu. Dzisiaj kanion ma 160 km długości i do 27 km szerokości. Najgłębsze miejsce ma 550 m. Podczas wycieczki będziemy mieli wyjątkową możliwość obcowania z nigdzie nie spotykaną dziką florą i fauną Namibii.
Trekking po dnie kanionu jest jedną z najpopularniejszych tras trekkingowych na świecie. Totalna długość trasy to 86 kilometrów a jej przejście zajmie nam 4-5 dni podczas których zdani będziemy na siebie. Aby wziąć udział w wyprawie wymagam podstawowego doświadczenia w tego typu aktywnościach. Dobrze jeśli górskie szlaki nie są Ci obce, lubisz chodzić z plecakiem, a brak łóżka i prysznica nie jest dla Ciebie straszny. Aby rozpocząć przygodę z Kanionem namibijskie władze wymagają odpowiedniego zaświadczenia od lekarza. Nie martw się, ze wszystkim pomogę. Każdy uczestnik dostanie ode mnie szczegółowe instrukcje i listę sprzętu.
Sama trasa nie należy do najłatwiejszych, jednak przy odpowiednim przygotowaniu każdy jest w stanie ją ukończyć. Czeka nas kilkudniowy spacer po piasku, skałach czy strumieniach. W dzień bywa upalnie, w nocy temperatura może spaść do kilku stopni Celsjusza. Woda będzie dostępna przez cały czas na szlaku, jednak będziemy ją oczyszczać (filtrami bądź odpowiednimi tabletkami). Całe nasze jedzenie będziemy mieli ze sobą. Jeśli chodzi o nocleg można nocować w namiocie lub bez – czekają nas wtedy zapierające dech w piersiach widoki nocnego nieba.
Noc pod gwiazdami w Fish River Canyon
Zobaczymy namibijskie niebo, jedno z najpiękniejszych jakie dane mi było oglądać.
Fish River Canyon – drugi największy kanion na świecie.
Będziemy mogli podziwiać Drogę Mleczną w całej swej okazałości
Namib – najstarsza (i według niektórych najpiękniejsza) pustynia świata. Zwiedzimy Sesriem Canyon, zobaczymy wschód słońca nad pustynią, będziemy jeździć po piasku, aż dotrzemy do Sossuvlei i Deadvlei (Martwa Dolina).
Wydmy pustyni Namib
Namib Naukluft Park – jeden z bardziej dzikich regionów kraju.
Przeżyjemy jazdę po bezdrożach Namibii!
Twyfelfontain – jedne z najstarszych na świecie petroglifów.
Park Etosha, gdzie przywitają nas między innymi słonie
Lwy…
…czy gepardy… Na terenie parku spędzimy dwie doby obserwując zwierzęta zarówno w dzień jak i w nocy.
Po więcej zdjęć i relacji zapraszam TUTAJ.
W przypadku kiedy wyprawa odbywa się za ponad 180 dni wymagamy wpłaty 25% zaliczki. W przypadku gdy wyprawa odbywa się przed upływem 180 dni wymagamy 50%. Reszta płatna 21 dni przed rozpoczęciem wyprawy.
Nasze grupy są niewielkie – kilka osób. Jesteśmy przeciwnikami zwiedzania w zatłoczonych busach czy ciężarówkach. Jedno auto przypada na cztery osoby.
Po Namibii poruszamy się terenowymi autami (zwykle są to Toyoty Hilux, mogą być też Land Cruiser) z napędem 4×4 i namiotami zamontowanymi na dachu, które są naszych środkiem transportu i domem na czas trwania wyprawy. Auta są ze sprawdzonej wypożyczalni, w pełni wyposażone, ze sprzętem biwakowym, lodówką, stołem i krzesłami.
Namibia ma dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Standardowym noclegiem są bardzo wygodne namioty na dachach aut. Jednak kilkukrotnie skorzystamy z bardziej luksusowych opcji. Po przylocie i przed wylotem – hotel w samym centrum Windhoek. Przed i po trekkingu – hotel z gorącymi źródłami. W Swakopmund – nocleg w trzygwiazdkowym hotelu w centrum miasta, przy molo i restauracji The Tug.
Albo samodzielnie przygotowujemy posiłki z zakupionych wspólnie produktów albo jemy w restauracjach. Prawie w każdym możliwym miejscu są do dyspozycji te dwie opcje. Wspólnie naradzimy się kiedy z jakich opcji skorzystać (tu Paweł służy doświadczeniem).
Koszt lotu to około 3500 PLN, koszt przelotu z Warszawy to około 3000 PLN, ale trafiają się sporadycznie niższe ceny. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu daj znać na adres: [email protected], a wyszukam Wam najwygodniejsze połączenie.
Podróżnik i fotograf, założyciel Outway Adventures. Bez aparatu nie rusza się z domu. Mimo tego, że skończył informatykę i kulturoznawstwo obecnie zajmuje się czymś zupełnie innym. Czyli głównie prowadzeniem wypraw w najodleglejsze zakątki globu (choć nie tylko) i wszelkimi formami fotografii. Na co dzień współpracuje z National Geographic. Blog Pawła – pawelgluza.com.
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się ze mną w dowolnej chwili pisząc na [email protected]