Od rozległych przestrzeni Pustyni Atacama i majestatycznych Andów, po zagubioną wśród fal Pacyfiku Wyspę Wielkanocną (Rapa Nui), rozpalającą wyobraźnię nawet najbardziej doświadczonych obieżyświatów. Posągi Moai kojarzą nawet ci, którzy z podróżowaniem mają niewiele wspólnego, a ich powstanie jest wciąż nierozwiązaną zagadką…
Zanim jednak tam dotrzemy, będziemy eksplorować obfitującą w cuda północną część Chile. Trójwymiarowe nocne niebo o niespotykanej nigdzie indziej wyrazistości. Pokryte śniegiem stożki wulkanów, wyglądające niczym góry z dziecinnych obrazków. Turkusowe wysokogórskie laguny, o zasoleniu większym niż Morze Martwe. Księżycowe krajobrazy, rozległe solniska i pole gejzerów. Nabrzeża, obmywane przez zimne i pełne niebezpiecznych prądów wody Oceanu spokojnego…
Przekroczymy Zwrotnik Koziorożca. Wykąpiemy się w dzikich gorących źródłach wysoko w górach. Spróbujemy swoich sił jako na chilijskich bezdrożach. Będziemy dzielić obozowisko ze śmiałkami próbującymi zdobyć Ojos del Salado – najwyższy wulkan świata. A spędzając 3 noce w namiotach, z dala od cywilizacji, uświadomimy sobie, z jakimi trudami musiała mierzyć się polska ekspedycja w trakcie pionierskiej wyprawy w Andy w latach 30. XX wieku. Aby osiągnąć nasz cel nie zawahamy się skorzystać z przeróżnych środków transportu, a nawet siły własnych mięśni.
Dołącz do nas!
Dzień zakończymy podziwianiem zachodu słońca w jednej z najlepszych lokalizacji. A wieczór spędzimy na obserwacji rozgwieżdżonego nieba wprost z naszego miejsca noclegowego. Warto wiedzieć, że Pustynia Atacama jest jednym z najlepszych miejsc do prowadzenia naziemnych obserwacji gwiazd. To w okolicach San Pedro znajduje się największy na świecie radioteleskop – ALMA).
Fakultatywnie: wycieczka do punktu obserwacyjnego i podziwianie nieba przy pomocy teleskopów, wraz z mini-wykladem o astronomii (ok. 50$)
Wczesnym rankiem wybierzemy sie na obserwację flamingów, by potem rozkoszkować się śniadaniem z widokiem na Laguny Santa Roda i masyw Nevado Tres Cruces. Tego dnia czeka nas przejazd jeszcze wyżej – do Laguna Verde ok. 4300 m n.p.m. Wieczorny relaks w gorących źródłach – lub dla chętnych w zimnej Laguna Verde (o zasoleniu większym niż Morze Martwe).
Nocleg w namiotach w obozowisku przy Laguna Verde, pełniącym funkcję base campu dla śmiałków próbujących zdobyć najwyższy wulkan świata i drugi najwyższy szczyt obu Ameryk – Ojos del Salado.
Ten dzień będzie kombinacją wycieczki off-road po bezdrożach Atacamy oraz trekkingu. Podziwianie rozległej panoramy Andów oraz majestatycznej sylwetki Ojos del Salado. Nocleg w obozowisku – Laguna Verde.
Niespieszny powrót do cywilizacji. Przejazd widokową trasą do Copiapó. Po drodze czekają nas postoje, dające możliwość podziwiania kolejnych cudów natury. Wieczorem przelot do Santiago de Chile. Nocleg w okolicy lotniska.
Tego dnia czeka nas 5,5-godzinny przelot na Wyspę Wielkanocną i pierwsze spotkanie z posągami Moai. W trakcie pobytu na wyspie odwiedzimy między innymi: krater Rano Kau i ruiny starożytnego miasta Orongo, plażę Anakena, krater Rano Raraku, Tonariki. Nocleg w Hanga Roa.
Zwiedzanie atrakcji Wyspy Wielkanocnej z lokalnym przewodnikiem. Nocleg w Hanga Roa.
Zwiedzanie atrakcji Wyspy Wielkanocnej z lokalnym przewodnikiem. Nocleg w Hanga Roa.
Fakultatywnie: wieczorny pokaz tańca Kari-Kari (ok. 35$)
Czas na odpoczynek na plaży, spacery po okolicach Hanga Roa. Dla chętnych: realizacja atrakcji fakultatywnych, np. nurkowanie (ok. 50$) czy piesza lub konna wycieczka na wulkan Terevaka – najwyższy punkt wyspy.
Po południu przelot do Santiago de Chile, a następnie zakwaterowanie w hotelu w centrum.
Całodniowa wycieczka do Valparaíso. Miasto, usytuowanie na 48 wzgórzach nad wybrzeżem Oceanu Spokojnego, wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zgubimy się w labiryncie barwnych uliczek, kryjących architektoniczne skarby. Wiele budynków ozdobionych jest różnokolorowymi muralami – Valparaiso to niewątliwie jedno z najbardziej kolorowych miast na świcie. Skorzystamy z lokalnych środków komunikacji – wind (acensores), zbudowanych ponad 100 lat temu.
Dla chętnych – wieczorne uciechy w Santiago de Chile.
Poranny spacer po centrum Santiago de Chile, m.in Plaza de Armas – historyczne serce miasta (w zależności od rozkładu lotów). Transfer na lotnisko. Wylot w kierunku Polski.
W przypadku kiedy wyprawa odbywa się za ponad 180 dni wymagamy wpłaty 25% zaliczki. W przypadku gdy wyprawa odbywa się przed upływem 180 dni wymagamy 50%. Reszta płatna 30 dni przed rozpoczęciem wyprawy.
Dzień 1: Santiago de Chile: Hotel Diego de Almagro Aeropuerto (lub w innym o podobnym
standardzie)
Dzień 2-4: San Pedro de Atacama: Peumayen Atacama Cabaña&Hostal (lub w innym o podobnym
standardzie)
Dzień 5: okolice Chañaral: Hostería Chañaral (lub w innym o podobnym standardzie)
Dzień 6-8: góry: namioty eskpedycyjne 2-osobowe (zapewnione wyposażenie: mata, śpiwór)
Dzień 9: Santiago de Chile: Hotel Diego de Almagro Aeropuerto (lub w innym o podobnym
standardzie)
Dzień 10-12: Hanga Roa: Hotel Hotu Matua (lub w innym o podobnym standardzie)
Dzień 13-14: Santiago de Chile: Hotel Gran Palace (lub w innym o podobnym standardzie)
Pokoje 2-os – większość noclegów (pokój 1-osobowy za dopłatą)
Pokoje 3-4 osobowe (pojedynczy nocleg tranzytowy)
3 noclegi w namiotach 2 osobowych (zapewnione wyposażenie)
Dzień 1: brak
Dzień 2-5: śniadanie
Dzień 6: śniadanie + obiadokolacja
Dzień 7-8: śniadanie + lunch + obiadokolacja
Dzień 9: śniadanie + lunchbox
Dzień 10-15: śniadanie
Termin wyjazdu: 10.03 – Santiago de Chile
Termin powrotu: 15.03 – Santiago de Chile
Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu daj znać na adres: [email protected], a wyszukamy dla Was najwygodniejsze połączenie.
Outway Adventures nie ponosi odpowiedzialności za zakup biletów przez klientów (oraz innych dodatkowych kosztów), przed oficjalną informacją, że wyjazd jest potwierdzony i się odbędzie.
Od zawsze pielęgnowała w sobie żyłkę poszukiwacza przygód Uważa, że podróż bez choćby odrobiny wyzwań jest niepełna. w organizowane wyprawy stara się zawsze wpleść nutkę przygody i aktywności. Uwielbia humor sytuacyjny i próbuje się nie denerwować, gdy wszystko idzie nie tak 🙂
Z pokorą przyjmuje niespodzianki, licząc na to, że przyniosą coś dobrego – często to rzeczy nieoczekiwane tworzą najlepsze wspomnienia. Miłośniczka piękna i różnorodności świata, szczególnie dobrze czuje się w miejscach dzikich, w otoczeniu przyrody. Lubi wyszukiwanie niebanalnych zakamarków i odkrywanie potencjału miejsc bliższych i dalszych. Z wykształcenia Architekt Wnętrz, poszukuje wyzwań kreatywnych wszelkiego rodzaju.
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się ze mną w dowolnej chwili pisząc na [email protected].