Zapraszamy na niezwykłą wyprawę do Namibii, gdzie połączysz pasję do astrofotografii z fascynującymi krajobrazami pustyni. Podczas tego wyjazdu będziesz miał okazję fotografować niebo pełne gwiazd nad magicznymi wydmami Namibii.
Nasza trasa zaprowadzi Cię do jednego z najczystszych i najciemniejszych miejsc na Ziemi, idealnych do obserwacji nocnego nieba. Pozwól sobie na zanurzenie w mrokach pustyni, gdzie tysiące gwiazd, mgławice i galaktyki rozświetlą przestrzeń. Doświadczysz niezapomnianych momentów, kiedy kosmiczny krajobraz zostanie uchwycony przez Twój aparat.
Nasza wyprawa do Namibii to nie tylko możliwość podziwiania nocnego nieba, ale również odkrywania fascynujących miejsc, takich jak Park Narodowy Namib-Naukluft, Sossusvlei i Deadvlei, gdzie fotografie zachodzącego słońca i kontrasty między piaskiem a niebem stanowią prawdziwe arcydzieła natury.
Przyłącz się do nas, aby zrealizować swoje marzenia astrofotograficzne i przeżyć niezapomniane chwile w sercu namibijskiej pustyni!
Nasza wyprawa łączy dwie pasje: podróżowanie i fotografowanie ze szczególnym uwzględnieniem fotografii nocnej. Paweł Gluza, właściciel właściciel Outway Adventures jeździ do Namibii od blisko dekady, pokazując ten wspaniały kraj.
Michał Kałużny jest specem od fotografii nocnej ze szczególnym uwzględnieniem fotografii obiektów głębokiego nieba ale również szerokich obszarów nieba. Prowadzi wykłady, warsztaty oraz ekspedycje w różne zakątki świata w poszukiwaniu najlepszych miejsc do nocnej fotografii.
Wioleta Gorecka jest specjalistką od dziennego i nocnego krajobrazu. Na co dzień prowadzi ekspedycje zorzowe oraz razem z Michałem Kałużnym wyprawy w różne zakątki świata w poszukiwaniu najciekawszych miejsc w nocnej fotografii.
Odwiedzimy nie tylko największe atrakcje Namibii ale również spędzimy kilka nocy na astrofarmie gdzie dzięki pomocy prowadzących nauczycie się podstawowych zasad astrofotografii. Ta wiedza pomoże nam w kolejnych nocach w czasie których będziemy fotografować nocne niebo w różnych atrakcyjnych krajobrazowo lokalizacjach!
Początek nocy astronomicznej o godz. 19:35 – 02:05 wschód Księżyca w fazie 31%.
Skupimy się przede wszystkim na zastanej scenerii i wykorzystaniu jej w astrokrajobrazie.
Z nastaniem nocy, z dala od jakiejkolwiek cywilizacji aparatów oczywiście nie chowamy (!)
W przypadku kiedy wyprawa odbywa się za ponad 180 dni wymagamy wpłaty 25% zaliczki. W przypadku gdy wyprawa odbywa się przed upływem 180 dni wymagamy 50%. Reszta płatna 30 dni przed rozpoczęciem wyprawy.
Nasze grupy są niewielkie. Jesteśmy przeciwnikami zwiedzania w zatłoczonych busach czy ciężarówkach. Jedno auto przypada maksymalnie na cztery osoby.
Po Namibii poruszamy się najwyższej jakości terenowymi autami (zwykle są to nowe Toyoty Hilux) z napędem 4×4, automatyczną skrzynią biegów i namiotami zamontowanymi na dachu, które są naszych środkiem transportu i domem na czas trwania wyprawy. Auta są ze sprawdzonej wypożyczalni, w pełni wyposażone, ze sprzętem biwakowym, lodówką, stołem i krzesłami. Samochody prowadzimy sami.
Namibia ma dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Standardowym noclegiem są bardzo wygodne namioty na dachach aut. Jednak kilkukrotnie skorzystamy z bardziej luksusowych opcji. Po przylocie i przed wylotem – hotel w samym centrum Windhoek. W Swakopmund – hotel, park Etosha – domki.
Albo samodzielnie przygotowujemy posiłki z zakupionych wspólnie produktów albo jemy w restauracjach. Prawie w każdym możliwym miejscu są do dyspozycji te dwie opcje. Wspólnie naradzimy się kiedy z jakich opcji skorzystać (tu Paweł służy doświadczeniem).
Bilet lotniczy każdy kupuje samodzielnie.. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu daj znać na adres: [email protected], a wyszukamy najwygodniejsze połączenie.
Outway Adventures nie ponosi odpowiedzialności za zakup biletów przez klientów (oraz innych dodatkowych kosztów), przed oficjalną informacją, że wyjazd jest potwierdzony i się odbędzie.
Podróże kochała od zawsze – ale wyprawy na południe Afryki rozpoczęła w 2000 roku i w kolejnych latach były to wielokrotne samodzielne wyjazdy do Namibii, Botswany, Zambii, Zimbabwe oraz prowadzone przez kilka lat terenowe badania etnograficzne w Namibii dla Muzeum Narodowego Szczecinie i Muzeum Etnograficznego w Krakowie, które zostały nagrodzone Medalem za Zasługi dla Afrykanistyki Polskiej.
Anna jest ciekawym świata socjologiem, podróżnikiem, miłośnikiem wypraw outdoorowych i przewodnikiem. Pochodzi ze Szczecina, jednak przez ponad 15 lat mieszkała w Zakopanem, następnie w Niemczech i Hiszpanii – w górach Sierra Nevada, gdzie była przewodnikiem oraz prowadziła mały hotel i restaurację. Od 6 lat pracuje jako przewodnik po Namibii, a od 2 lat mieszka w namibijskiej stolicy – Windhoek.
Od 15 lat mieszkanka Islandii, miłośniczka astrofotografii i przewodnik po zorzach polarnych. W pierwszy aparat zaopatrzyła się zaraz po przeprowadzce, aby móc fotografować zorze. Jej zdjęcia publikowane były na islandzkich portalach informacyjnych, gazetach oraz mediach promujących turystykę. Zdjęcia wielokrotnie wyróżniane były na stronach o tematyce astronomicznej takich jak choćby spaceweather.com. Jej zdjęcia znajdziesz na instagramowym koncie @wiola.gorecka.
Urodzony w 1974 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Dyplom otrzymał w 2004 roku w pracowni fotografii intermedialnej, a jego promotorami byli prof. Stefan Wojnecki oraz Krzysztof Baranowski. Obecnie zajmuje się fotografią, oraz cyfrowymi przetworzeniami obrazu foto i video oraz edukacją z zakresu fotografii oraz astrofotografii. Od kilkunastu lat specjalizuje się w astrofotografii głębokiego nieba prowadzi blog i stronę Astrofotografia.pl. Od 2006 r. był we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym współwydawcą kalendarza Astrofotografii Amatorskiej. W 2012 r. współorganizował i prowadził I Polsko-Szwajcarskie Warsztaty Astrofotografii w Lesznie oraz Warsztaty Astrofotografii AstroShot Delta Optical w Tucznie. Od 2018 roku wraz z Piotrem Potępą prowadzi Bieszczadzkie Warsztat Astrofotografii Szlakiem Gwiazd.
Współpracuje jako redaktor z magazynami o astronomii: „Astronomia”, „Urania – Postępy Astronomii”, „Vademecum Miłośnika Astronomii”, „Komputer Świat” i Optyczne.pl. Zdjęcia o tematyce astronomiczne publikował w kilkudziesięciu różnych książkach i wydawnictwach, m.in. jako pierwszy Polak w anglojęzycznym „Sky&Telescope”.
Jego zdjęcia można oglądać między innymi na stronie astrofotografia.pl oraz profilu na fb o tej samej nazwie.
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się ze mną w dowolnej chwili pisząc na [email protected]