Chcesz uczestniczyć w meksykańskim święcie zmarłych, poczuć na własnej skórze magię Meksyku i podziwiać przepiękną przyrodę Ameryki Środkowej?
Pojedź z nami na wyprawę, którą zapamiętasz do końca życia!
W dalekich w górach stanu Chiapas w oczy rzucają się kolorowe ubrania i uśmiechnięte twarze dzieci. To indianie, którzy pozostali wierni swoim tradycjom i wierzeniom. W ich świecie wszystko wygląda inaczej – Bóg jest przyrodą, zwierzęciem, żywiołami. Człowiek posiada dwie dusze a życie musi odbywać się w zgodzie z naturą. Młoda kobieta po zakończeniu codziennej pracy w biurze, przychodzi do domu, ściąga eleganckie ubrania, zakłada na nogi grzechotki i udaje się na plac Zocalo by zatańczyć z grupą, taniec Azteków. Kierowca autobusu po wystartowaniu gasi światło, kokpit oświetla się na niebiesko a na środku staje w blasku szkielet – to figurka świętej śmierci. Na środku placu leży chusta dookoła rozstawione są świeczki i kadzidełka, a w jej centrum leżą pomarańcze, kryształy i miska z wodą, dookoła tańcząc kłania się wypowiadając słowa w niezrozumiałym języku szaman.
Ten kraj małymi krokami, cierpliwie i wyrozumiale otwiera Ci drzwi do swojego świata. Świata dalekiego od wszelkich norm, nie pochłoniętego konsumpcjonizmem ale jakże autentycznego miejsca życia pozornie zwykłych ludzi. Tutaj każda twarz opowiada historię, każdy skrawek materiału utkany jest tradycją a każdy kamień nosi w sobie zaklęty czas.
Meksyk -kraj położony w północnej Ameryce graniczy ze Stanami Zjednoczonymi i poniekąd otwiera wrota do Ameryki łacińskiej. Zbudowany przez Indian, którzy pomimo konkwistadorów i ataków ze wszystkich stron pozostawili po sobie dziedzictwo i niesamowitą kulturę. Zatłoczone, gwarne, wielkie miasta czy malutkie wioski w których czas nigdy nie ruszył do przodu a wszystko to wplecione w świat natury obnażającego swoje okazałości w blasku zachodniego słońca.
JEŚLI CHCESZ:
POJEDŹ Z NAMI!
Na tym wyjeździe uciekniemy od stereotypów. Nie zabierzemy Was tam gdzie wszyscy, to my wytoczymy szlaki i pokażemy Wam to o czym nawet nie marzyliście!
ILOŚĆ OSÓB: 10 + organizatorzy wyjazdu
W przypadku kiedy wyprawa odbywa się za ponad 180 dni wymagamy wpłaty 25% zaliczki. W przypadku gdy wyprawa odbywa się przed upływem 180 dni wymagamy 50%. Reszta płatna 21 dni przed rozpoczęciem wyprawy.
Do Meksyku dostajemy się samolotem z Polski lub z jednego z europejskich lotnisk, cena to od 2500 – 3500 zł. Lot trwa około 15- 18 godzin, zazwyczaj z jedną krótką przesiadką. Po przylocie na lotnisku spotykamy się i wyruszamy do hotelu.
Po Meksyku między większymi miastami przemieszczamy się autobusami ADO a na krótszych trasach posłużą nam między innymi łódki czy lokalne busiki. Po drodze będziemy podziwiać różne wymiary Meksyku. Widoki zapierają dech w piersiach!
Wybraliśmy dla Was noclegi w klimatycznych hostelach i guest housach w pokojach kilkuosobowych zwykle z współdzieloną łazienką.
Każdego dnia zapewniamy Waszym kubkom smakowym niepowtarzalne doznania, próbując kuchni meksykańskiej w najróżniejszych odsłonach. Zapewniamy śniadanie i lunch w iście meksykańskim stylu!
Absolwentka Turystyki i Rekreacji na Wrocławskim AWFie. Uwielbia podróże w każdym wydaniu a najbardziej te w których natura i lokalna kultura jest na pierwszym miejscu. W Meksyku zakochała się od pierwszego wejrzenia bo magia jednak istnieje a Meksyk to jej dom. W wolnym czasie robi zdjęcia, jeździ na snowboardzie i pogłębia wiedzę na temat kultury Majów i Azteków. Na Facebookowym fanpage’u opisuje swoje przygody: MaryCtravels.
Podróżnik i fotograf, założyciel Outway Adventures. Bez aparatu nie rusza się z domu. Mimo tego, że skończył informatykę i kulturoznawstwo obecnie zajmuje się czymś zupełnie innym. Czyli głównie prowadzeniem wypraw w najodleglejsze zakątki globu (choć nie tylko) i wszelkimi formami fotografii. Na co dzień współpracuje z National Geographic. Blog Pawła – pawelgluza.com.