2018-11-29

Indonezja – Jawa, Bali i Komodo

Wyprawa Indonezja 2019

Już w maju wybierzemy się do Indonezji. Czeka nas cudowna przygoda podczas której zwiedzimy kilka indonezyjskich wysp.

Na wyprawie każdy znajdzie coś dla siebie. Gwarantuję piękne widoki, dziką przyrodę i niezapomniane wrażenia. Zobaczymy prastare indonezyjskie świątynie, wulkany na Jawie, zrelaksujemy się na Bali, popływamy z mantami i staniemy oko w oko z waranem z Komodo.

Mimo tego, że wyprawa jest intensywna, każdy bez problemu da sobie radę. Gwarantuję również 100% bezpieczeństwa.

Termin: 18.10 – 3.11.2019

Pobyt na miejscu: 19.10 – 2.11

Ilość osób: minimum 4 osoby, maksymalnie 8 osób + ja

 

 

Zakwaterowanie i transport

Każdą noc spędzimy w hotelu (o różnych standardach). Na Bali, aby się zregenerować, będzie czekało nas nieco wygodniejsze lokum. Naszym transportem będzie auto lub, dla chętnych, skutery. Należy pamiętać, że aby prowadzić pojazd na Indonezji należy posiadać międzynarodowe prawo jazdy!

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje.

PRZELOT

Koszt biletu waha się w okolicy 2-3 tys. zł. Lecąc z Warszawy przez Dubaj bilet oscyluje w okolicy 3 tys. zł. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu daj znać na adres: [email protected], a wyszukam Ci najwygodniejsze połączenie. Bilet lotniczy nie jest wliczony w cenę.

LISTA SPRZĘTOWA I SPRAWY ORGANIZACYJNE, SUPPORT

Każdy uczestnik otrzyma ode mnie listę sprzętu, jaki należy zabrać ze sobą na wyjazd. Wszelkie sprawy organizacyjne omówicie ze mną pierwszego wieczoru. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się ze mną w dowolnej chwili.

Punkty wyprawy

(Kliknij na marker po szczegóły)

Kilka słów i ciekawostek o Indonezji:

 • 260 milionów ludności, 4. najludniejszy kraj na świecie.
 • Stolica – Dzakarta z 32 milionami mieszkańców (samo miasto ma milionów 10, reszta należy do aglomeracji).
 • Największy kraj wyspiarski z 13466 wysp (6 tysięcy zamieszkałych).
 • Jest krajem z największą liczbą wyznawców islamu na świecie.
 • Na Jawie mieszka ponad połowa mieszkańców kraju.
 • Kraj 6 razy większy od Polski.
 • Indonezja jest jedynym miejscem na świecie, gdzie można zobaczyć smoki z Komodo w naturze. (spoiler – widzieliśmy!)
 • Jest tam ponad 500 wulkanów, z czego 12% cały czas aktywnych.
 • Ponad 580 języków i dialektów.
 • W 1889 na wyspie Krakatau doszło do największego odnotowanego wybuchu wulkanu w historii ludzkości. Do atmosfery dostało się tak dużo gazów, że przez 3 lata słońce widziane z Ziemi miało zabarwienie zielone, a księżyc niebieskie. Wybuch ten był również najgłośniejszym dźwiękiem znanym ludzkości. Słychać go było z odległości 5 tysięcy km.
 • W 2009 roku w indonezyjskim szpitalu przyszedł na świat największy na świecie noworodek. Ważył 8,7 kg i miał 67 cm długości.
 • Płaca minimalna waha się od 910 000 rupii (około 258 zł) miesięcznie do 2 441 301 rupii (około 693 zł) dziennie w zależności od regionu (dane z 2014 roku). Wysokość podatku dochodowego w Indonezji wynosi 25%.
 • W Indoenzji osoba pełnoletnia średnio spożywa rocznie około 0,6 litrów czystego alkoholu (w Polsce jest to ponad 12 litrów na mieszkańca).
 • Litr paliwa to około 3 złote.
 • Średni poziom IQ wynosi 87.
 • Średnia prędkość internetu stacjonarnego wynosi 3 Mb/s, a maksymalna 31 Mb/s (dane z końca 2015 roku). Powszechny jest dostęp do WiFi.
 • Za import, eksport, sprzedaż lub nawet posiadanie narkotyków grozi kara śmierci.
 • Zaleca się picie wody przegotowanej lub butelkowanej.

Atrakcje

Wschód słońca nad Borobudur


Borobudur – buddyjska świątynia, powstała pomiędzy 750 a 850 r. n.e., kiedy na Jawie panowała zhinduizowana dynastia Śailendrów.


Prambanan – hinduistyczny zespół świątynny z IX wieku.


Wschód słońca nad wulkanem Bromo


Wnętrze krateru Bromo


Niebieskie ognie Ijen


Zbocze krateru Ijen w całej okazałości


Monkey Fores w Ubud na Bali


Wodospad Banyumala


Świątynia Pura Luhur Batukaru na Bali


Tarasy ryżowe Tegallalang


Plaża Seminyak


Świątynia Uluwatu


Taniec Kecak


Nurkowanie - manta

Nurkowanie z mantami


Waran z Komodo

Waran z Komodo


Przystań w Labuan Bajo na Flores


Warany z Rinca

Warany z Rinca


Rinca

Rinca


Zachód słońca na Lombok

Zachód słońca w Labuan Bajo na Flores

Po więcej zdjęć i relacji zapraszam TUTAJ.

PROGRAM WYJAZDU:

Uwaga! Plan może się nieznacznie zmienić. Jednak wszystkie jego punkty zostaną zrealizowane (a pewnie nawet więcej).

Dzień 0 – 18.10

Wylot

Dzień 1 – 19.10

Przylot do Jakarty, stolicy Indonezji. Po formalnościach wizowych odbierzecie bagaże i z lotniska grupa zostanie przewieziona do hotelu. Tam spędzimy pierwszą noc. Wieczorem spotkanie organizacyjne podczas wspólnej kolacji.

Dzień 2 – 20.10

Tego dnia czeka nas podróż indonezyjskim pociągiem. Jest to kilkunastogodzinna droga w głąb Jawy aż do Yogyakarty, która stanie się naszą bazą na najbliższych kilka dni. Wieczorem kolacja.

Dzień 3 – 21.10

Wstajemy jeszcze w nocy i udajemy się oglądać wschód słońca nad majestatycznym Borobudur. Chwilę po tym jedziemy zwiedzić samą świątynię. Po lanczu i krótkim odpoczynku zobaczymy kolejną perłę Jawy – świątynię Prambanan. Po powrocie do Yogyakarty odpoczynek i kolacja.

Dzień 4 – 22.10

Ten dzień będzie nieco spokojniejszy. Czeka nas zwiedzanie Yogyakarty, która jest ważnym ośrodkiem sztuki jawajskiej. Będziemy spacerować po mieście, jeść indonezyjskie przysmaki i podziwiać tamtejsze zabytki.

Dzień 5 – 23.10

Ten dzień poświęcimy aby dostać się w pobliże wulkanu Bromo. Z hotelu zabierze nas kierowca i bezpiecznie zawiezie do Cemara Lawang, z którego następnego dnia wyruszymy na wulkan.

Dzień 6 – 24.10

O 4 rano ruszamy pod wulkan Bromo. Czeka nas podziwianie wschodu słońca nad wciąż aktywnym wulkanem. Po wschodzie pójdziemy na krótki trekking na szczyt, gdzie będziemy mogli zobaczyć wnętrze krateru. Po powrocie do hotelu, odpoczynku i lanczu czeka nas droga pod wulkan Ijen – jeden z najciekawszych punktów wyprawy.

Dzień 7 – 25.10

Ten dzień rozpoczniemy bardzo wcześnie – chwilę po północy. Na zboczach Ijen chcemy być w środku nocy. Wtedy właśnie widać tak zwane Blue Fire – siarkę spalającą się w intensywnym niebieskim kolorze. Wrażenia, które czekają nas tego dnia zostaną z nami na długo. Dla mnie Ijen jest jednym z najciekawszych przeżyć jakie zostały mi kiedykolwiek zafundowane. Do hotelu wrócimy jeszcze przed południem. Po posiłku i odpoczynku żegnamy się z Jawą – ruszamy na Bali. Czeka nas przeprawa promem po czym kierowca zawiezie nas do pierwszej balijskiej bazy – Ubud. Wieczorem pospacerujemy po mieście i zjemy pyszną balijską kolację.

Dzień 8 – 26.10

Po śniadaniu wsiadamy w auto (lub na skutery) i jedziemy zobaczyć sławne tarasy ryżowe Tegallalang, a po powrocie do Ubud pospacerujemy po Monkey Forest. Wieczorem pyszna kolacja.

Dzień 9 – 27.10

Po śniadaniu ruszamy na północ Bali. Zobaczymy piękne wodospady i świątynię Ulun Danu Beratan. Po powrocie odpoczynek.

Dzień 10 – 28.10

Tego dnia przeniesiemy się na południe wyspy, gdzie spędzimy 2 dni grzejąc się na plaży. Po drodze zobaczymy świątynię Pura Luhur Batukaru i Tanah Lot. Po południu relaks na plaży i pyszna kolacja.

Dzień 11 – 29.10

Ten dzień to chillout przeplatany ze zwiedzaniem. Tego dnia pojeździmy po okolicy a wieczorem zawitamy do Uluwatu i weźmiemy udział w pokazie tańca Kecak. Naszym transportem będzie auto lub, dla chętnych, skutery.

Dzień 12 – 30.10

Tego dnia lecimy daleko na wschód. Dotrzemy na wyspę Flores, gdzie zostaniemy przez 2 dni. Wieczorem spacerujemy po mieście i korzystamy z tamtejszych restauracji i barów.

Dzień 13 – 31.10

Z samego rana ruszamy na rejs na słynne Komodo gdzie staniemy oko w oko ze smokiem (zwanym także waranem z Komodo). Do tego snorkeling. Dla chętnych nurkowanie.

Dzień 14 – 1.11

Powoli żegnamy się z Indonezją i lecimy do Jakarty, gdzie możemy odpocząć i przygotować się do powrotu.

Dzień 15 – 2.11

Wylot do Polski.

Dzień 16 – 3.11

Przylot

 

 

PŁATNOŚĆ

Koszt: 1700 euro

CENA ZAWIERA:

 • ubezpieczenie turystyczne
 • udział w wyjeździe
 • wszystkie koszty realizacji w/w programu
 • wyżywienie – śniadania i obiadokolacje w restauracjach (alkohol we własnym zakresie)
 • zakwaterowanie w hotelach
 • wszystkie koszty biletów wstępów, przewodników i inne koszty wynikające z programu
 • transport po wyspie na skuterach, rowerach czy autem

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelotu uczestników (ok 2500 PLN z Berlina, około 3000 PLN z Polski)
 • wydatków osobistych
 • świadczeń nie zawartych w programie, wycieczek fakultatywnych innych kosztów dodatkowych
 • ewentualnych napiwków dla lokalnych przewodników
 • kosztów nurkowania
 • alkoholu 😉

Zainteresowanych (lub mających jakiekolwiek pytania) proszę wiadomość na [email protected], bądź używając poniższego formularza:

Przesyłając mi swoją wiadomość dajesz mi swój adres email i swoje imię. Mogę ich użyć aby Ci odpisać a także w przyszłości wysłać Ci wiadomość, która moim zdaniem mogłaby Cię zainteresować. Jeśli sobie tego nie życzysz w każdej chwili możesz poprosić mnie o usunięcie Twojego adresu email. Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.

 

Zostań ze mną

Ostatnio dodane

  Komentarze

  comments

FreshMail.pl